Igła testowa FIXTEST 365C.35.40.30
Igła testowa 3A/15A, ugięcie robocze 2,7mm, średnica 4mm
Igła testowa FIXTEST o średnicy końcówki 4mm przeznaczona jest do precyzyjnych pomiarów elektrycznych. Element charakteryzuje się prądem znamionowym 3A lub 15A oraz maksymalną rezystancją styku wynoszącą 30mΩ. Kształt końcówki ostrza jest zaokrąglony, co wspiera stabilny kontakt z testowanym podłożem.
Konstrukcja wykonana z miedzi berylowej (CuBe) posiada pozłacaną powierzchnię, zapewniającą parametry przewodnictwa. Komponent pracuje w szerokim zakresie temperatur od -55°C do 120°C. Siła ugięcia sprężyny wynosi 3N, przy czym ugięcie robocze ustalono na poziomie 2,7mm, a ugięcie maksymalne na 4mm.
Długość całkowita elementu wynosi 14mm. Dzięki swoim właściwościom materiałowym i wymiarom, igła znajduje zastosowanie w systemach testowania obwodów i złączy w środowiskach wymagających trwałych połączeń stykowych.