Igła testowa FIXTEST 365C.35.40.15
Igła testowa 3A/15A, ugięcie robocze 2,7mm, średnica 4mm
Igła testowa przeznaczona jest do zadań pomiarowych wymagających wysokiej przewodności. Komponent charakteryzuje się prądem znamionowym 3A oraz 15A przy maksymalnej rezystancji styku wynoszącej 30mΩ. Została wykonana z brązu berylowego (CuBe) z powierzchnią wykończoną warstwą złota, co zapewnia trwałość połączenia.
Konstrukcja elementu obejmuje końcówkę o średnicy 4mm o kształcie zaokrąglonym. Długość całkowita igły wynosi 14mm, przy czym skok roboczy sprężyny ustalono na 2,7mm, a maksymalne ugięcie wynosi 4mm. Siła ugięcia sprężyny osiąga wartość 1,5N.