Igła testowa FIXTEST 365B.35.40.15
Igła testowa 15A, średnica końcówki 4mm, długość 15mm
Igła testowa FIXTEST o średnicy końcówki 4mm przeznaczona jest do precyzyjnych pomiarów elektrycznych. Element charakteryzuje się prądem znamionowym wynoszącym 15A oraz rezystancją styku na poziomie maksymalnie 30mΩ. Kształt końcówki ostrza jest zaokrąglony, co zapewnia odpowiedni kontakt z badanym punktem pomiarowym.
Konstrukcja wykonana została z miedzi berylowej (CuBe) z pozłacaną powierzchnią styku, co zapewnia odporność na czynniki zewnętrzne. Komponent pracuje w szerokim zakresie temperatur od -55°C do 120°C. Całkowita długość elementu wynosi 15mm.
Ugięcie sprężyn robocze wynosi 2,7mm, natomiast ugięcie maksymalne to 4mm przy sile nacisku 1,5N. Element ten stanowi wyposażenie układów pomiarowych wymagających wysokiej przewodności prądowej.