Zasilacz laboratoryjny: standardowy AXIOMET AX-3005L-3
Zasilacz laboratoryjny AXIOMET AX-3005L-3
Zasilacz laboratoryjny 3-kanałowy 0–30V / 5A, 5V / 3A
AXIOMET AX-3005L-3 to wielokanałowy zasilacz liniowy wyposażony w trzy niezależne kanały wyjściowe. Dwa główne kanały oferują napięcie w zakresie 0–30V DC przy prądzie do 5A, natomiast trzeci kanał dostarcza stałe napięcie 5V DC przy wydajności prądowej 3A. Urządzenie pozwala na pracę sekcji regulowanych w trybach stabilizacji napięciowej lub prądowej, a także w konfiguracjach szeregowej, równoległej lub niezależnej.
Konstrukcja urządzenia obejmuje cztery wyświetlacze LED o rozdzielczości 3,5 cyfry, umożliwiające jednoczesny odczyt napięcia i natężenia prądu z rozdzielczością wyjściową odpowiednio 0,1V oraz 10mA. Parametry wyjściowe charakteryzują się niskim poziomem tętnień i szumów, wynoszącym ≤1mVrms. Zasilacz posiada płynną regulację prądu i napięcia oraz zintegrowany programowalny ogranicznik prądowy.
Bezpieczeństwo pracy wspierane jest przez układy zabezpieczeń przeciwprzeciążeniowych (OPP) oraz przeciwzwarciowych (SCP). Układ chłodzenia z inteligentnym sterowaniem wentylatorem zapewnia cichą pracę urządzenia. Kompaktowa obudowa o wymiarach 260x160x360mm zasilana jest napięciem 230V AC i wyposażona w europejskie złącze sieciowe.