Zasilacz laboratoryjny: programowalny AXIOMET AX-3005PQ
Zasilacz laboratoryjny AXIOMET AX-3005PQ
Zasilacz laboratoryjny 0–30V / 5A, jednokanałowy, interfejs USB
AX-3005PQ to programowalny zasilacz laboratoryjny o konstrukcji liniowej, oferujący pojedynczy kanał wyjściowy. Urządzenie dostarcza napięcie w zakresie 0–30V DC oraz prąd do 5A. Zasilacz zasilany jest napięciem 230V AC i charakteryzuje się stabilizacją napięcia na poziomie ≤0,01% + 3mV oraz stabilizacją prądu ≤0,1% + 3mA. Tętnienia i szumy dla napięcia wyjściowego wynoszą ≤2mVrms.
Przyrząd wyposażono w dwa wyświetlacze LED z 4-cyfrową rozdzielczością, umożliwiające jednoczesny odczyt napięcia i prądu. Urządzenie pozwala na płynną regulację parametrów wyjściowych oraz pracę w trybie stabilizacji prądu lub napięcia. Rozdzielczość ustawień wynosi 10mV dla napięcia oraz 1mA dla prądu wyjściowego. Zabezpieczenie przed przeciążeniem OPP zapewnia ochronę podczas eksploatacji.
Komunikację z urządzeniem umożliwia zintegrowany interfejs USB, a dedykowane oprogramowanie jest dołączone do zestawu. Wymiary obudowy wynoszą 115x190x240mm. W zestawie: instrukcja obsługi, kabel USB, kabel zasilający.