Indeks: T-HTI-HP030000
EAN: 8033100183382
Waga: 0.36 kg
Opinie: 0
Miernik: amperomierz HT INSTRUMENTS F3000
Opis
Amperomierz HT INSTRUMENTS HP030000
Pomiar prądu AC 30A, 300A, 3kA True RMS
Amperomierz cęgowy HT INSTRUMENTS HP030000 przeznaczony jest do pomiaru prądu przemiennego w zakresach 30A, 300A oraz 3kA. Urządzenie wyposażono w elastyczne cęgi, które pozwalają na objęcie przewodu o maksymalnej średnicy 110 mm. Wykorzystuje technologię pomiaru rzeczywistej wartości skutecznej True RMS AC, co wpływa na poprawność wskazań w obwodach o przebiegach niesinusoidalnych.
Przyrząd posiada wyświetlacz LCD z funkcją podświetlenia, co umożliwia odczyt parametrów w różnych warunkach oświetleniowych. Użytkownik ma dostęp do funkcji HOLD służącej do zatrzymania wyniku na ekranie, a także trybów MIN/MAX. Urządzenie charakteryzuje się automatyczną zmianą zakresów oraz funkcją automatycznego wyłączania w celu oszczędzania energii. Zasilanie stanowią dwie baterie LR03 AAA 1,5V, a wskaźnik niskiego poziomu baterii informuje o konieczności ich wymiany.
Konstrukcja miernika o wymiarach 280x125x25 mm posiada klasę szczelności IP40 i spełnia normy bezpieczeństwa CAT IV 600V, EN 61010-1 oraz EN 61010-2-032. Urządzenie przystosowane jest do pracy w temperaturze od 0 do 50°C. W zestawie: instrukcja obsługi, torba przenośna.
Tagi: Miernik: amperomierz HT INSTRUMENTS F3000
Cechy
Bateria/ akumulator
bateria LR03 AAA 1,5V x2
Dokładność pomiaru prądu AC
±(3% + 5 digit)
Klasa szczelności
IP40
Podświetlenie
tak
Pomiar
prądu AC
Pomiar rzeczywistej wartości skutecznej
True RMS AC
Producent
HT INSTRUMENTS
Rodzaj miernika
cęgowy
Rodzaj użytego wyświetlacza
LCD
Średnica mierzonego przewodu maks.
110mm
Stopień zanieczyszczenia
2
Temperatura pracy
0...50°C
Typ miernika
amperomierz
Właściwości przyrządów pomiarowych
wskaźnik niskiego poziomu baterii
Wymiary
280x125x25mm
Wyposażenie standardowe
torba przenośna
Zakres pomiaru prądu AC
3kA
Zgodność z normą
EN 61010-2-032
Źródło zasilania
bateria LR03 AAA 1,5V x2